Autor publikacji
Virtual Patriot - Administrator

Atrybut "typemustmatch" elementu "object"

Data publikacji
Ostatnio edytowano

Za pomocą wartości atrybutu type elementu object możemy przekazać przeglądarce internetowej dodatkową informację o tym, jaki typ MIME posiada zasób internetowy reprezentowany przez dany element object.

Przykład:

<object data="https://webkod.pl/files/html/kwiat-01.png" type="image/png"></object>

Dzięki temu, że nasz przykładowy element object posiada atrybut type wraz z wartością image/png, nasz przykładowy element object zawiera dodatkową informację dla przeglądarki internetowej o tym, że typem MIME, jaki posiada zasób internetowy reprezentowany przez wspomniany element object jest typ wskazujący na plik typu PNG.

Rezultat:

Nawet gdy wartość atrybutu type elementu object nie będzie zgadzała się z rzeczywistym typem MIME posiadanym przez zasób internetowy reprezentowany przez dany element object, wspomniany zasób internetowy nadal będzie widoczny w oknie przeglądarki internetowej.

Przykład:

<object data="https://webkod.pl/files/html/kwiat-01.png" type="image/jpeg"></object>

Rezultat:

Jeżeli chcemy uniknąć wspomnianej sytuacji możemy skorzystać z atrybutu logicznego typemustmatch elementu object.

Przykład:

<object data="https://webkod.pl/files/html/kwiat-01.png" type="image/jpeg" typemustmatch>błąd typu MIME</object>

Rezultat:

błąd typu MIME

Tym razem ze względu na to, iż nasz przykładowy element object posiada atrybut typemustmatch oraz ze względu na to, iż wartość atrybutu type naszego przykładowego elementu object nie jest zgodna z typem MIME posiadanym przez zasób internetowy reprezentowany przez nasz przykładowy element object, w oknie naszej przeglądarki internetowej została wyświetlona treść awaryjna w postaci ciągu znaków błąd typu MIME.

O tym czym jest treść awaryjna powiemy sobie w następnym kroku.