Autor publikacji
Virtual Patriot - Administrator

Wprowadzenie do Kursu HTML

Data publikacji
Ostatnio edytowano

Witaj użytkowniku świata wirtualnego!

Jeżeli zapoznałeś się z preludium, czyli ze wstępem do tego kursu HTML zapewne wiesz już jak utworzyć plik typu HTML, który będzie Ci potrzebny podczas nauki języka HTML.

Nauki języka HTML?

Czy języka HTML można się nauczyć?

Można, tak samo jak każdej innej rzeczy, jeżeli ma się do tego wystarczającą motywację oraz cierpliwość, jednak bardziej wartościowszą rzeczą od nauki jest zrozumienie, dlatego też powstał ten kurs HTML, abyś mógł zrozumieć czym jest język HTML.

Jeżeli nie zapoznałeś się z preludium możesz ściągnąć potrzebny plik HTML klikając na następujący odnośnik: Przykładowy folder wraz z plikiem HTML.

Zapewne płeć piękna również interesuje się językiem HTML, lecz dalsza treść tego kursu HTML będzie pisana w formie męskiej, dzięki czemu łatwiej będzie mi tworzyć wspomnianą treść dla każdej z płci. Innymi słowy wyrazy typu "potrzebował" nie będą zamieniane na wyrazy typu "potrzebowała" itp.

Oprócz pliku HTML oraz Twojej ulubionej przeglądarki internetowej będziesz potrzebował (chyba że chcesz nadal robić to w Notatniku, lecz nie polecam tego) narzędzia do modyfikowania zawartości pliku HTML oraz automatycznego kolorowania poszczególnych części kodu HTML.

Niepokolorowany kod HTML wygląda następująco:

przykładowy niepokolorowany kod HTML

Natomiast pokolorowany kod HTML wygląda następująco:

przykładowy pokolorowany kod HTML

Darmowym, jak również bardzo popularnym narzędziem do modyfikowania zawartości plików różnego typu jest Notepad++, który polecam oraz który powinieneś zainstalować na swoim komputerze. Możesz również skorzystać z innego narzędzia, jeżeli już jakieś znasz i się do niego przyzwyczaiłeś.

Nasz przykładowy plik HTML otwieramy za pomocą Notepad++.

otwieranie pliku html

Nie pozostaje nam już nic innego jak rozpocząć przygodę z kodem języka HTML.