Autor publikacji
Virtual Patriot - Administrator

Czasy bez świata wirtualnego

Data publikacji
Ostatnio edytowano

Naszą przygodę w świecie wirtualnym rozpoczniemy od próby cofnięcia się w czasie. Wyobraźmy sobie, że żyjemy w czasach gdzie nie ma internetu, nie ma tabletów, nie ma telefonów komórkowych. Nie ma telewizorów, a nawet nie ma radia. Mówiąc prościej spróbujmy wyobrazić sobie, że żyjemy w świecie gdzie nie istnieje żaden przedmiot, za pomocą którego moglibyśmy komunikować się ze sobą w taki sposób, jaki czynimy to w czasach teraźniejszych (na przykład w danej chwili). Następnie spróbujmy wyobrazić sobie, że posiadamy w sobie jakąś pasję, którą uwielbiamy, którą staramy się rozwijać w sobie, nawet jeżeli czasami jest to trudne i mocno stresujące. Wyobraźmy sobie, że doszliśmy w swoim życiu do takiego momentu, w którym nieco bardziej rozumiemy swoją pasję, siebie, otaczający nas świat oraz otaczających nas ludzi. W związku z tym pewnego dnia postanowiliśmy, z różnych przyczyn, że spróbujemy uczynić coś dla innych ludzi, aby mogło zrobić im się nieco milej na duszy, dzięki naszej pasji, którą tak bardzo kochamy.

Załóżmy, że naszą pasją jest tworzenie wierszy, tworzenie powieści, tworzenie różnych opowiadań, które potrafią sprawić, że osoba czytająca nasze dzieła czuje się nieco bardziej zrelaksowana i zapomina ona o problemach życia codziennego. Dlatego postanowiliśmy, że całe nasze dotychczasowe doświadczenie oraz cały nasz wolny czas, jaki uda się nam znaleźć, przeznaczymy na stworzenie treści, którą zechcemy podzielić się z innymi ludźmi, których nawet nie znamy.

W świecie, w którym żyjemy nie istnieje internet oraz inne tego typu wcześniej wymienione rzeczy, dlatego aby móc trafić do jak największej liczby potencjalnych odbiorców postanowiliśmy napisać książkę, która będzie zawierała naszą docelową treść.

Po upływie pewnego czasu ukończyliśmy tworzenie naszej książki. Wspomniana książka trafiła do różnych księgarni, bibliotek oraz różnych tego typu miejsc, gdzie nasi potencjalni odbiorcy mogą relaksować się przy naszym dziele. Nasz cel został osiągnięty.

W całej tej naszej przykładowej opowieści należy zauważyć kilka istotnych rzeczy.

  • treść, którą chcemy przekazać potencjalnemu odbiorcy
  • rzecz, która posiada treść, którą chcemy przekazać potencjalnemu odbiorcy
  • miejsce, do którego może udać się potencjalny odbiorca, aby zobaczyć rzecz, która posiada treść, którą chcemy przekazać potencjalnemu odbiorcy

Odwołując się do świata realnego wspomnianymi rzeczami mogą być:

  • treść naszej opowieści
  • książka
  • biblioteka

Natomiast odwołując się do świata wirtualnego wspomnianymi rzeczami mogą być:

  • ciąg znaków
  • plik
  • narzędzie do odczytywania zawartości pliku (na przykład przeglądarka internetowa)

Dlatego tymi trzema wspomnianymi wirtualnymi rzeczami zajmiemy się w następnym kroku.