Za pomocą właściwości flex-wrap możemy określić czy elementy dzieci interesującego nas elementu HTML tworzącego układ elastyczny mogą zostać umieszczone (gdy jest to konieczne) w kolejnym anonimowym bloku.
Za pomocą wartości wrap właściwości flex-wrap możemy sprawić, że elementy dzieci interesującego nas elementu HTML tworzącego układ elastyczny mogą zostać umieszczone (gdy jest to konieczne) w kolejnym anonimowym bloku.
Cechy wartości wrap właściwości flex-wrap
element HTML tworzący układ elastyczny może posiadać wiele anonimowych bloków na swoją treść
początek oraz koniec osi poprzecznej elementu HTML tworzącego układ elastyczny nie zostają zamienione miejscami
Przykład
flex-wrap:wrap;
div - 1
div - 2
div - 3
div - 4
Elementy dzieci przykładowego elementu "div#flexbox", które nie mieszczą się w rozmiarze szerokości obszaru zawartości przykładowego elementu "div#flexbox" zostały umieszczone w wierszu kolejnego anonimowego bloku, ponieważ do wspomnianego elementu "div#flexbox" została dodana właściwość "flex-wrap" wraz z wartością "wrap".
Za pomocą wartości wrap-reverse właściwości flex-wrap możemy sprawić, że elementy dzieci interesującego nas elementu HTML tworzącego układ elastyczny mogą zostać umieszczone (gdy jest to konieczne) w poprzednim anonimowym bloku.
Cechy wartości wrap-reverse właściwości flex-wrap
element HTML tworzący układ elastyczny może posiadać wiele anonimowych bloków na swoją treść
początek oraz koniec osi poprzecznej elementu HTML tworzącego układ elastyczny zostają zamienione miejscami
Przykład
flex-wrap:wrap-reverse;
div - 3
div - 4
div - 1
div - 2
Elementy dzieci przykładowego elementu "div#flexbox", które nie mieszczą się w rozmiarze szerokości obszaru zawartości przykładowego elementu "div#flexbox" zostały umieszczone w wierszu poprzedniego anonimowego bloku, ponieważ do wspomnianego elementu "div#flexbox" została dodana właściwość "flex-wrap" wraz z wartością "wrap-reverse".