Autor publikacji
Virtual Patriot - Administrator

Podsumowanie pierwszego działu kursu CSS

Data publikacji
Ostatnio edytowano

I o to tym sposobem dotrwaliśmy do końca pierwszego działu kursu CSS, w którym mogliśmy zapoznać się z wieloma różnymi zagadnieniami języka CSS. Niektóre z nich były proste w zrozumieniu, niektóre nieco bardziej trudniejsze. Wiele zagadnień, jakie pojawiły się w dziale pierwszym, jest "świeżych", szczególnie gdy pojawiało się przy nich słowo CSS3, ponieważ zostały one dodane do języka CSS stosunkowo niedawno, bo język CSS jest wciąż rozwijany i chwała za to jego twórcom, ponieważ język CSS nie jest już tak nudnym i ograniczonym językiem, jakim był jeszcze parę lat temu.

Dzięki takim grupom właściwości CSS jak: transition, animation, transform, możemy tworzyć efekty, o których, parę lat temu, mogliśmy tylko marzyć (chyba, że posługiwaliśmy się językiem programowania JavaScript).

Niektóre grupy właściwości CSS, oznaczone słowem CSS3, takie jak transition oraz animation oraz transform oraz inne, są wciąż w "fazie produkcji", czyli ich sposób działania może się jeszcze zmienić, dlatego też, gdy decydujemy się z nich skorzystać, na naszej stronie internetowej, to należy się nimi posługiwać tak, aby w razie gdy nie będą one obsługiwane przez przeglądarkę internetową, nie popsuły one wyglądu naszej strony internetowej, lub aby nie zablokowały dostępu do odczytania treści strony internetowej, przez użytkownika odwiedzającego naszą stronę internetową.

Skoro przebrnęliśmy przez zagadnienia działu pierwszego, to jesteśmy gotowi do rozpoczęcia tworzenia pionowego menu, które zostało zaprezentowane na początku tego kursu CSS i które znajduje się poniżej.

W ostatniej części działu drugiego znajdziemy link do pobrania innych pionowych menu CSS, które zostały utworzone podobną techniką jak to, które zostało przedstawione powyżej.

Inne przykłady pionowego menu:

Nawet jeżeli wciąż nie rozumiesz wszystkich zasad dotyczących języka CSS, które do tej pory zostały omówione, to nic się nie martw, ponieważ większość z nich da się nauczyć tylko po przez praktykę, z czym mają pomóc Ci kolejne działy tego kursu CSS.

Pamiętaj, że gdy rozpoczynamy naukę nowego języka, który pomaga w budowaniu strony internetowej, to nie ważne ile kursów przeczytamy, ile video kursów obejrzymy, ile książek przestudiujemy, jak bardzo te wszystkie materiały będą przyjaźnie opracowane, wszystko to nie będzie miało większego efektu, do momentu gdy samemu nie spróbujemy posługiwać się tym wszystkim o czym czytaliśmy, co widzieliśmy, gdy samemu nie zaczniemy odkrywać ideę działania poszczególnych zagadnień danego języka. W przeciwnym razie wszystko to o czym czytaliśmy oraz co widzieliśmy nie utrwali się w naszej pamięci, szybko ulotni się z niej.

Przecież nie nauczymy się chodzić po linie tylko przez obserwację ludzi, którzy to robią :) Sami musimy poznać swoją technikę i możliwości, bo każdy człowiek, mimo że tak samo wygląda, jest indywidualnym obiektem, dlatego też jeden uczy się szybciej, a drugi nieco wolnej, co nie oznacza, że człowiek uczący się nieco wolniej, gdy zrozumie dane zagadnienie, nie zacznie się uczyć jeszcze szybciej od tej pierwszej osoby...