Ostatnio edytowany:

wrap

Autor: Virtual Patriot

Przeznaczenie atrybutu "wrap"

Za pomocą atrybutu wrap możemy określić czy automatycznie powstające na końcu szerokości elementu HTML znaki przejścia do nowej linii powinny zostać dołączone do wartości posiadanej przez daną, którą reprezentuje interesujący nas element HTML. Wspomniane dołączenie nastąpi w momencie zatwierdzenia formularza HTML przez użytkownika, z którym to formularzem HTML został powiązany wspomniany element HTML.

Elementy HTML dla atrybutu "wrap"

 1. textarea

Przykład atrybutu "wrap"

<!DOCTYPE HTML>
<html>
 <head>
  <meta charset="utf-8">
  <title>Darmowy Kurs HTML</title>
 </head>
 <body>

  <form action="http://webkod.pl/php/submit-result.php">
   <fieldset>
    <legend>Miejsce na komentarz</legend>

    <p>
     <textarea name="komentarz" cols="15" wrap="hard"></textarea>
    </p>
   </fieldset>

   <button type="submit">zatwierdź</button>
  </form>

 </body>
</html>

Rezultat

Miejsce na komentarz

W momencie gdy formularz HTML zostanie zatwierdzony przez użytkownika, do wartości posiadanej przez daną (którą reprezentuje przykładowy element "textarea") zostaną dołączone znaki przejścia do nowej linii, jeżeli wspomniana wartość, w którymś miejscu nie mieściła się w granicy szerokości wspomnianego elementu "textarea", ponieważ do wspomnianego elementu "textarea", który został powiązany ze wspomnianym formularzem HTML reprezentowanym przez element "form", został dodany atrybut "wrap" wraz z wartością "hard".

Interpretacja atrybutu "wrap"

Firefox
tak Przeglądarka "Firefox" ma problemy z rozpoznaniem miejsca przełamania wyrazów, które zajmują całą szerokość danego elementu HTML.
Google Chrome
tak
Safari
tak
Opera
tak
Internet Explorer
tak
Edge
tak